O společnosti

--------1994----------
Firma FENIX solutions s.r.o. vznikla zápisem do obchodního rejstříku v roce 1994 (původní název firmy FENIX TRANS s.r.o. – na podzim roku 2007 došlo ke změně názvu). V současné době má společnost téměř 200 zaměstnanců. Toto číslo se však stále mění podle potřeb vedení a také podle schopností zaměstnanců. Společnost vznikla jako dceřiná společnost dopravní společnosti TRANS VT s.r.o. a obchodně výrobní společnosti FENIX Jeseník s.r.o. Společnost tak v oblasti mezinárodní dopravy plynule navázala na dopravní aktivity, mající začátek v roce 1990. 

--------1999----------
Provozování mezinárodní kamionové dopravy se datuje na počátek roku 1999. Dlouhodobé zkušenosti této společnosti jsou základem její současné existence. Firma je připravena nabídnout širokou škálu služeb, vázaných na přepravu zboží. Různorodé spektrum vozového parku je připraveno kopírovat přepravní požadavky zákazníka v oblasti jak vnitrostátní dopravy, tak v oblasti mezinárodní dopravy. Firma FENIX solutions s.r.o. se stala zárukou vysoké kvality a odbornosti. Tyto skutečnosti vedly dopravce k prosazení firmy do řídících složek Sdružení mezinárodních dopravců ČESMAD Bohemia, kde tato firma aktivně pracuje a podílí se na koncepci dopravní politiky České republiky.

--------2002----------
Dalším významným krokem v historii firmy je rok 2002, kdy společnost FENIX solutions s.r.o. začala poskytovat logistické služby pro společnost HELLA AUTOTECHNIK s.r.o., se sídlem v Mohelnici a od roku 2005 pro firmu HELLA AUTOTECHNIK NOVA s.r.o. 

--------2013-14----------
Příprava společnosti a úspěšné získaní certifikace ISO 9001:2008 významnou certifikační autoritou TUV Rheinland.

--------2015----------
Otevření nového expedičního skladu v Olomouci
Nový sklad o rozloze 13.000 m2 se nachází v Technologickém parku v Hněvotíně (EXIT D1 směr BRNO)
V současné době je provoz skladu nepřetržitý a zaměstnává více než 70 lidi.

Příprava na implementaci nového ERP systému a WHmanagement - ShArP
Plánovaný GO-LIVE je plánovaný na přelom 09-10/2016